ВІДРОДЖЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ КУЛЬТУРИ НА КАФЕДРІ МУЗИЧНОГО ФОЛЬКЛОРУ РІВНЕНСЬКОГО ДЕРЖАВНОГО ГУМАНІТАРНОГО УНІВЕРСИТЕТУ
Анотація
У статті представлено матеріали про кафедру музичного фольклору Інституту мистецтв Рівненського державного гуманітарного університету, одну з небагатьох в Україні, яка сформувалась у сучасний, освітній, науковий і навчально-методичний центр традиційної народної музичної культури Західного регіону України. У період формування кафедри відбулось багато змін і подій у підготовці фахівців, залучення їх до науково-дослідної та творчої роботи. За весь період діяльності кафедри підготовлено більше 700 спеціалістів, які працюють у багатьох мистецьких і освітніх закладах нашої держави та зарекомендували себе як керівники колективів, переможці міжнародних конкурсів і фестивалів народного мистецтва, науковці та дослідники музичної творчості свого народу. Викладачі кафедри музичного фольклору мають великий досвід педагогічної роботи, виховують кваліфікованих спеціалістів у галузі національного музичного фольклору, збирачів пісенно-інструментальної традиції українського народу. Кафедра – одна із кращих в Україні в підготовці виконавців і дослідників традиційної народної музики. На кафедрі ведеться робота над комплексною науковою темою «Етномузична культура Західної України» (науковий керівник доцент Р.І. Дзвінка) та реалізовується науковий проєкт «Збереження реліктів народно-музичної спадщини Полісся» затвердженої Міністерством освіти і науки України. За участі викладачів і студентів у нашому регіоні проведено численні фольклорні експедиції, видаються фольклорні збірники, навчальні посібники, методичні рекомендації, здійснюються студійні фондові записи, передачі на радіо та телебаченні, проводяться звітні концерти, творчі вечори.
Посилання
Іван Корсюк – знавець української народної культури. (Упорядник Б.Й. Столярчук). Рівне: вид. О. Зень, 2022.
Столярчук Б.Й. Історія співочої кафедри в особах і подіях. 7 днів. 2019. 13 червня.
Народні обряди з репертуару гурту «Джерело». Навчально-методичний посібник (упорядник Р.В. Цапун). Рівне : Перспектива, 2003. 124 с.
Столярчук Б.Й. Співає «Горина». Над Бугом і Нарвою. Більськ Підляський (Польща). 1999, № № 5–6. С. 33, 36.
Вокальна робота у вторинному фольклорному ансамблі. Методичні рекомендації (упорядник Л.Д. Гапон). Рівне, 2015. 14 с.
Столярчук Б.Й. Інструментальний ансамбль традиційної народної музики «Хутірські музики» і його роль у вихованні молодих керівників фольклорних колективів. Рівне: видавець О. Зень, 2022. 168 с.