ЦИФРОВІ КОМУНІКАЦІЇ В ДІДЖИТАЛІЗАЦІЇ РИНКІВ

Ключові слова: ринок споживчих товарів, комплекс маркетингу, месенджер, комунікація, оцифровування, діджиталізація, соціальні мережі, контент, SMM

Анотація

У статті здійснено досліджено процеси оцифровування ринків, в тому числі локальних ринків споживчих товарів та місце і роль цифрових комунікацій на них. Метою даної публікації є верифікація цифрових форм, методів та особливостей комунікації в сучасному маркетингу за умов діджиталізації ринків. В процесі написання статті застосовано різні загальнонаукові та спеціальні методи дослідження. Зокрема опитування та глибинні інтерв’ю, як метод збору первинної інформації було використано для визначення характеру модифікації регіональних ринків споживчих товарів та щодо специфіки робити фахівців в сфері СММ; індуктивний та дедуктивний методи застосовано для вивчення особливостей формування комплексу маркетингу на локальних та периферійних ринках та при проведенні структурування та визначення особливостей формування наповнення комунікацій в маркетингу. Для теоретичних узагальнень і формування висновків використано абстрактно-логічний метод. В статті обумовлено, що оцифровування сфер, галузей, процесів і явищ відбувається перманентно і досить динамічно, водночас, оцифровуються і маркетингові інструменти, що, своєю чергою, призводить до оцифровування ринків як таких, починаючи від масмаркету і до преміум сегментів; підкреслено, що поява соцмереж та оцифровування як явище призвели до того, що і самі ринки перемістилися в цифровий простір: від масмаркету до преміум сегменту; на ринку праці, відповідно, запит на digital-професії стрімко зріс і ця тенденція залишається стійкою. В статті виділено актуальні та обов’язкові якісного формування фахівця з СММ; рівень заробітної плати, а також класифіковано послуги, які надаються сфері смм за періодичністю і змістом. Зібрана в ході дослідження та оброблена інформація дозволила розподілити контент (наповнення) соціальних мереж та інших цифрових трафіків на органічний (термін, прийнятий в професійних колах) та платний та структурувати особливості формування такого наповнення комунікацій в маркетингу. Встановлено, що в таких умовах переформатовується вагомість складових комплексу маркетингу. На прикладі локальних регіональних ринків споживчих товарів досліджено і встановлено, що з появою месенджерів та цифрових технологій така складова комплексу маркетингу, як комунікація є визначальною для успішної і прибуткової підприємницької діяльності. Оцифровування маркетингової діяльності актуалізувала запит і на фахівців, і на поглиблене дослідження соцмереж в контектсті оцифрованих ринків товарів і послуг. Комунікація на таких ринках відбувається за допомогою так званого контенту, тобто цифрового наповнення, яке описано і класифіковано. Виявлено регіональні аспекти доступності тих чи інших опцій, послуг і методів цифрової комунікації. Подальших наукових досліджень потребують як проблеми регіональних особливостей формування цифрових комунікацій, так і формування контенту як такого в різних месенджерах та соцмережах.

Посилання

Keillor B.D. Marketing in the 21st Century: New world marketing. URL: https://books.google.com.ua/books?id4 (дата звернення: 15.11.2023)

Hodgson D., Paton S., Muzio D. Something Old, Something New?: Competing Logics and the Hybrid Nature of New Corporate Professions. British Journal of Management. 2015. Vol. 26. Issue 4. P. 745–759.

Дейнега О.В., Дейнега І.О. Інтегровані маркетингові комунікації в системі формування іміджу банків. Інфраструктура ринку. 2021. № 57. URL: http://www.market-infr.od.ua/journals/2021/57_2021.pdf (дата звернення: 15.11.2023).

Монастирський Г.Л., Турчин Л.Я. Social Media Marketing як інструмент просування підприємств-надавачів транспортних послуг. Економічний аналіз. 2018. Том 28. № 1. С. 258–264.

Крикавський Є., Дейнега І., Дейнега О., Гладунов О., Микитин Т. Маркетинг: навчальний посібник. Рівне : Волинські обереги, 2013. 336 с.

Головні висновки звіту Global Digital 2023. URL: http://www.marketing-ua.com/research.php (дата звернення: 15.11.2023).

Горбаль Н.І., Ільницька К.О., Романишин С.Б. Професія SMM-маркетолога в Україні: проблеми та перспективи. Бізнес Інформ. 2018. № 12 (491). С. 477–482.

Дейнега І.О., Либак І.А. Маркетингові комунікації закладів вищої освіти в умовах цифризації економіки. Маркетинг і логістика у становленні цифрової економіки України : монографія / pа наук. ред. Є.В. Крикавського, О.В. Дейнеги. Львів-Рівне : О. Зень, 2022. 310 с.

Keillor B. D. (2007) Marketing in the 21st Century: New world marketing. Available at: https://books.google.tm/books?id=-

Hodgson D., Paton S. & Muzio D. (2015) Something Old, Something New?: Competing Logics and the Hybrid Nature of New Corporate Professions. British Journal of Management, vol. 26, issue 4, pp. 745–759.

Deineha O. V., Deineha I. O. (2021) Intehrovani marketynhovi komunikatsii v systemi formuvannia imidzhu bankiv [Integrated marketing communications in the system of image formation of banks]. Infrastruktura rynku, no. 57. Available at: http://www.market-infr.od.ua/journals/2021/57_2021.pdf (in Ukrainian)

Monastyrskyi H. L. & Turchyn L. Ya. (2018) Social Media Marketing yak instrument prosuvannia pidpryiemstv-nadavachiv transportnykh posluh [Social Media Marketing as a tool for the promotion of enterprises providing transport services]. Ekonomichnyi analiz, vol. 28, no. 1, pp. 258–264. (in Ukrainian)

Krykavskyi Ye., Deineha I., Deineha O., Hladunov O. & Mykytyn T. (2013) Marketynh: navchalnyi posibnyk [Marketing: a study guide]. Rivne: Volynski oberehy, 336 p. (in Ukrainian)

Holovni vysnovky zvitu Global Digital 2023 [Key findings of the Global Digital 2023 report]. Available at: http://www.marketing-ua.com/research.php (in Ukrainian)

Horbal N. I., Ilnytska K. O. & Romanyshyn S. B. (2018) Profesiia SMM-marketoloha v Ukraini: problemy ta perspektyvy [The profession of an SMM marketer in Ukraine: problems and prospects] Biznes-Inform, no. 12 (491), pp. 477–482. (in Ukrainian)

Deineha I. O. & Lybak I. A. (2022) Marketynhovi komunikatsii zakladiv vyshchoi osvity v umovakh tsyfryzatsii ekonomiky [Marketing communications of institutions of higher education in the conditions of digitization of the economy] Marketynh i lohistyka u stanovlenni tsyfrovoi ekonomiky Ukrainy: monohrafiia / za nauk. red. Ye.V. Krykavskoho, O.V. Deinehy. Lviv-Rivne: O. Zen, 310 p. (in Ukrainian)

Переглядів статті: 66
Завантажень PDF: 84
Опубліковано
2023-12-29
Як цитувати
Якубовська, Н. (2023). ЦИФРОВІ КОМУНІКАЦІЇ В ДІДЖИТАЛІЗАЦІЇ РИНКІВ. Via Economica, (3), 120-125. https://doi.org/10.32782/2786-8559/2023-3-18
Розділ
Статті