Вимоги до оформлення статей

До видання приймаються статті докторів наук, кандидатів наук, молодих науковців (аспірантів, здобувачів), а також інших осіб, які мають вищу освіту та займаються науковою діяльністю. Авторами подаються статті, що є виключно власними оригінальними дослідженнями із дотриманням правил цитування та посилань. Подання cвідомо неправдивої інформації або ж плагіату є неприйнятним та неетичним. Окрім того, до друку приймаються лише статті, які не публікувались раніше у інших виданнях.

Стаття повинна мати таку структуру:

- назва рубрики журналу;

- індекс УДК;

- назва статті;

- прізвище, ім’я, по батькові автора (-ів) повністю;

- науковий ступінь, вчене звання, посада, місце роботи або навчання;

- ORCID та Reseacher ID (за наявності);

- анотації та ключові слова (мовою статті та англійською) з перекладом прізвищ авторів та назви;

- текст статті;

- cписок використаних джерел та «References».

Текст наукової статті повинен містити такі обов’язкові елементи:

1. Постановка проблеми та її актуальність.

2. Аналіз останніх досліджень і публікацій, на які спирається автор в яких розглядають цю проблему і підходи її розв’язання. При цьому виділити невирішені частини загальної проблеми, яку досліджують у статті.

3. Мета статті.

4. Виклад основного матеріалу дослідження.

5. Висновки.

Список використаних джерел зазначається в алфавітному порядку (оформлюється за міждержавним стандартом ДСТУ 8302:2015 «Інформація та документація. Бібліографічне посилання. Загальні вимоги та правила складання»).

References посилання на джерела необхідно робити в романському алфавіті в АРА стилі (APA Style Reference Citations).

Посилання на джерела необхідно робити по тексту у квадратних дужках із зазначенням номерів сторінок відповідно джерела: наприклад, [3, с. 234] або [2, с. 35; 8, с. 234].

Стаття повинна містити анотації та ключові слова українською та англійською мовами. Обсяг кожної з анотацій має бути мінімум 1800 знаків без пробілів. Кількість ключових слів/словосполучень – мінімум 5 позицій.

Текст анотації має бути лаконічним, чітким, вільним від другорядної інформації, давати чітке та об’єктивне уявлення про основну сутність статті. Він не повинен містити результатів, які не представлені та не обґрунтовані в основному тексті статті. Анотація не повинна містити скорочень та цитувань.

Технічні вимоги: обсяг статті – від 8 до 25 сторінок, формат А4 (297 x 210), поля: ліворуч – 25 мм, праворуч, зверху та знизу – 20 мм, набраних в редакторі Microsoft Word. Увесь текст статті, бібліографічний список, анотації тощо використовують шрифт Times New Roman, розмір – 14 пт, інтервал – полуторний.

Якщо стаття містить таблиці, формули і (або) ілюстрації, то вони повинні бути компактними, мати назву, шрифт тексту – Times New Roman, розмір – 12 пт. Розмір таблиць та ілюстрацій не повинен бути більше ширини сторінки. Математичні формули мають бути ретельно перевірені та чітко відображенні.

Формули повинні бути набрані за допомогою редактора формул (внутрішній редактор формул в Microsoft Word for Windows). Кількість таблиць, формул та ілюстрацій має бути мінімальною та доречною. Рисунки і таблиці на альбомних сторінках не приймаються.

Рукописи, не оформлені належним чином, не приймаються до публікації. Редакція залишає за собою право проводити редакційну правку рукопису.

 

Приклад оформлення

Освітні науки
УДК 37: 5 (477)

ПРИРОДНИЧА ОСВІТА В УКРАЇНІ: РЕАЛІЇ ТА ПЕРСПЕКТИВИ

Грицай Наталія Богданівна
доктор педагогічних наук, професор,
завідувач кафедри природничих наук з методиками навчання
Рівненського державного гуманітарного університету
ORCID ID: 0000-0002-6800-1160
Scopus author ID: 57203817184
Researcher ID: AAC-1067-2019

Анотація мовою статті 1800 знаків без пробілів.
Ключові слова: природнича освіта, природничі знання, інновації, інтеграція, інтегровані курси, методика навчання природничих наук, дослідницький підхід.

Hrytsai N. B. Science education in Ukraine: realities and perspectives
Анотація англійською мовою 1800 знаків без пробілів.
Key words: science education, science knowledge, innovations, integration, integrated courses, science teaching methodology, research approach.

Текст статті зі структурою...[2, c. 202]

Література:

1. Грицай Н.Б. Дослідницько-орієнтоване навчання біології в сучасній загальноосвітній школі. Педагогічні науки: теорія, історія, інноваційні технології: науковий журнал. 2017. № 4(68). С. 177–189.

2. Засєкіна Т.М. Інтеграція в шкільній природничій освіті: теорія і практика: монографія. Київ : Педагогічна думка, 2020. 400 с.

References:

1. Hrytsai, N. B. (2017). Doslidnytsko-oriientovane navchannia biolohii v suchasnii zahalnoosvitnii shkoli [The inquiry-based biology education іn the modern secondary school]. Pedahohichni nauky: teoriia, istoriia, innovatsiini tekhnolohii, No 4 (68), s. 177–189. [in Ukrainian]

2. Zasiekina, T. M. (2020). Intehratsiia v shkilnii pryrodnychii osviti: teoriia i praktyka [Integration in school science education: theory and practice]: monohrafiia. Kyiv: Pedahohichna dumka. 400 s. [in Ukrainian]